First time in Kenya always in Kenya

First time in Kenya always in Kenya

Zdjecie okladka

10 rzeczy, które musisz zrobić w Kenii :)

1. Nie bać się ludzi i zaprzyjaźnić się z mieszkańcami. Lokalna społeczność jest może nieco nachalna, jednak bardzo, bardzo przyjazna i pomocna.

2. Zwiedzić okoliczne wioski. Czy to pieszo, czy tuk tukiem (polecam!), czy też na rowerach. Z okolic Diani Beach blisko jest do Ukundy, czy rybackiej wioski Gazi. Podczas wycieczki trzeba wstąpić na targ, odwiedzić szkołę, spróbować mnazi - wina palmowego - dla mnie okropne :) lub ugali (miejscowy specjał).

3. Pojechać na wycieczkę do Mombasy. Naprawdę awrto. Miasto ma ładną starówkę, są wąskie uliczki ze starymi domostwami. Na starówce można obejrzeć z zewnątrz najstarszy meczet miasta, pochodzący z 1570 r. Jest świątynia dżinijska z 1963 r. , a przy głównej arterii miasta – Moi Avenue – stoi atrapa słoniowych kłów w kształcie litery M, ustawionych tu dla upamiętnienia wizyty królowej Elżbiety II w 1952 r. Najważniejszym zabytkiem Mombasy jest natomiast Fort Jesus, położona na brzegu Oceanu Indyjskiego forteca wybudowana pod koniec XVI wieku przez Portugalczyków. Można też odwiedzić znakomitą restaurację Tamarind Dhow, słynącą z owoców morza i pysznych drinków.

4. Popływać na falach na desce podczas przypływu. Znakomita zabawa!

5. Wybrać się na przejażdżkę wielbłądem brzegiem plaży.

6. Udać się do pubu poza hotel, gdzie można popróbować miejscowego piwa i potańczyć z lokalnymi mieszkańcami. Jest fantastycznie.

7. Wybrać się do wioski Masajów.

8. Pamiątki kupować na plaży, są piękne i niedrogie. Szczególnie cudowne są ręczne wyroby Masajów.

9. Snurkować (uwaga na jeżowce).

10. SAFARI - czyli coś, bez czego wyjazd się nie liczy! :) Koniecznie z noclegiem lub dwoma. Przygoda rewelacyjna, a przy okazji można zwiedzić kenijskie wioski. Zdecydowanie polecam lokalne firmy (jednak z polecenia), jest ciekawiej i mniej tłoczniej. Koszt takiego safari jeepem na wyłączność dla rodziny to 300 $ od osoby. Im więcej ludzi tym taniej i.... ciaśniej :) Taka wyprawa to niezapomniane wrażenie na całe życie.

Uwaga: nie trzeba się szczepić, a przy zachowaniu środków ostrożności tabletki na malarię nie są konieczne. Nie pić wody z kranu i spryskiwać się muggą na komary.

Jak to mówią Kenijczycy: First time in Kenya, always in Kenya!

 

 

-0.023559, 37.906193

Dodaj komentarz

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
4 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.