Kulinarny raj na szczytach czyli Hütten w Alta Badia

Kulinarny raj na szczytach czyli Hütten w Alta Badia

Zdjecie okladka

Restauracje w umiejscowione wysoko w górach ani trochę nie ustępują tym na dole, do których dostęp mamy tylko samochodem lub pieszo. Niektóre z nich są nawet znacznie lepsze. We Włoszech przyjął się nawet zwyczaj wjeżdżania w niedzielne południe na obiad do restauracji (bez nart).

Nasz wybrany tegotoczny top:

1. Jimmy Hütte, 2222 m

Bardzo dobre jedzenie z nasłonecznionym tarasem i pieknym widokiem na stok oraz góry. Duży wybór dobrych win. Miejsce cieszy się dużą popularnością i renomą.

2. Ütia Punta Trieste, 2028 m

Ta rustykalna chata jest popularnym przystankiem dla narciarzy - smakoszy. Na dużym tarasie lub w środku można delektować się typowymi daniami kuchni lokalnej przy lampce dobrego wina. Uwaga! Vinotecca przyciąga naprawdę wybornymi winami.

3. Rifugio Cherz, 2100 m

Przyjemne miejsce na strudel lub apres-ski przed ostatnim zjazdem do np. Arabby.  Słońce utrzymuje się dłużej niż w innych miejscach do późnych popołudniowych godzin. Warto!

4. Rifiugo Hutte Fermeda, 2109 m

Jak już ktoś zajedzie tam podziemną kolejką, to warto spróbować pysznej pizzy lub makaronu.  Warto jednak zarezerwować sobie więcej czasu, bo na zamówienie troszkę się czeka.

5. Pralongia, 2157m  

Jedno z moich ulubionych miejsc. Są leżaki, słońce, muzyka, pyszne jedzenie i widoki. Fantastyczne miejsce na lunch, czy Williamsa, oczywiście z gruszką.

Do tego, zaraz obok jest lądowisko helikoptera, którym można wybrać się na 25- minutowy przelot nad okolicą. Zdecydowanie na TAK!

6. Rifiugio col Rodella, 2486 m

Dobre miejsce na krótki przystanek. Pyszny strudel, piękny widok z okna.

7. Rifiugo Luigi Gorza

Warto śledzić oferty, bo proponują tematyczne kolacje. Skorzystaliśmy z jednej w Walentynki. O umówionej porze uruchomiona jest specjalnie na ten wieczór kolejka, którą z Arabby wjechaliśmy na szczyt, później jest szampan na tarasie przy palenisku (widok gwieździstego nieba jest cudowny), kolacja, DJ i pokaz sztucznych ogni.

Do wyboru są m.in. Pizza Party lub eleganckie kolacje degustacyjne.

8. Rifiugo Burz

Znakomite jedzenie, pierwszy przystanek na górze po wjeździe z Arabby w stronę Pralongii. Pyszne makarony, bombardinio. Dodatkowo dobre miejsce na apres - ski :)

Zawsze dużo ludzi.

9. Rifugo Plan Boe

Ciekawe miejsce na chwilowy odpoczynek. Rano w ofercie są pyszne, jeszcze ciepłe precle i nachosy.

Miejsce wyróżnia też proponowana, lokalna rozrywka. Stoi wielki pień, w który wbija się na wyścigi gwoździe. :)

10. La Baita

Dobre miejsce na przystanek przy zjeździe na Corvarę. Często na wystawionej na zewnątrz tablicy wypisane są oferty dnia. Pyszne są makarony, kawa. Jest też zachęcający barek na zewnątrz oferujący lokalne trunki.

Miejsce bardzo nasłonecznione, co tylko podnosi jego rangę:)

11. La Brancia

Restauracja bardziej na uboczu, do której trzeba specjalnie podjechać. Ma to jednak swoje plusy, bo jest daleko od gwaru. Dobre, lokalne piwo i pyszne deski lokalnych serów i wędlin!

12. Albergo Piz Seteur, 2064 m

Kolejna z ulubionych moich restauracji. Umiejscowiona na Belvederze, z olbrzymim tarasem w słońcu. Znakomite jedzenie! Pyszna polenta, Germknodel (kluski na parze w sosie waniliowym, nadziane dżemem, posypane makiem, migdałami lub orzechami), kawa i ciasta!

13. Rifiugo Fodom

Oblegane miejsce z rewelacyjną kuchnią i widokiem! Przepyszne sałatki, pizze, makarony i wino. Łużna atmosfera. Obok leżaki i barek z lokalnymi trunkami.

14. Rifiugo Sas Bece

Umiejscowiona wysoko na szczycie restauracja z pyszną pizzą (i nie tylko). Olbrzymie, przeszklone okna oferują niezapomniany widok na stok.

15. Club Moritzino, 2077 m

Mój faworyt! Modny, elegancki i ekstrawagancki Club Moritzino oferuje doskonałą kuchnię i jest miejscem spotkań. Znajdziemy tu przysmaki kuchni południowotyrolskiej i śródziemnomorskiej, olbrzymi wybór win i innych alkoholi. Wszystkie dania są bardzo ekskluzywne z wyselekcjonowanych składników.  Wczesnym popołudniem gra DJ. Rewelacyjne miejsce na nieapomniane apres - ski.

Warto śledzić oferty, bo urządzają imprezy w godzinach popołudniowych aż do rana! Wjazd oczywiście specjalnie uruchomioną na ten czas kolejką.

 

46.497167, 11.8737721

Dodaj komentarz

Ograniczony HTML

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy web oraz email zostaną automatycznie skonwertowane w odnośniki
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
6 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.